Modern Evlerin Parçası Olan Berjer Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Berjer koltuk modelleri modern evlerin en önemli mobilya türlerinden biridir. Zaman içerisinde pek çok çeşide bürünen ve evrim geçiren berjerler evlerin köşelerdeki yerini almaktadır. Uzman kişiler ise berjerlerin baş köşelerde olması gerektiğini ve önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. Peki modern evlerin parçası olan berjer seçimi nasıl olmalıdır. İşte uzmanlar berjer seçimi hakkında şu şeyleri sıraladı:

  • Berjer koltukların bulunduğu alandaki kanepe ve koltuk takımları uyumlu olmalıdır. Bu uyum ise renk, tasarım ve boyutlarla kazandırılmalıdır. Koltuk takımları alçak yüksekliğe sahipse berjerlerde aynı yüksekliğe sahip olmalıdır. Spor tarza sahip olan oturma grupları ve fütüristik berjer tasarımı uyumlu olmamaktadır.
  • Berjer almadan önce kullanım amacını belirleyin. Dekorasyon açısından şık durmasını mı istiyorsunuz yoksa kitap okurken üzerinde oturmak mı istiyorsunuz? İlk aşamada buna karar verin ve seçiminizi o yönden yapın.
  • Berjerin fonksiyonel özelliklerine ve işlevselliğine önem veriniz. Hafif yapıda berjerlerin yer değişimi kolay olmaktadır. Bu nedenle hafif berjerlerin seçmeye önem gösterin. Kolay temizlenebilen kumaş yapısına sahip olan berjerler satın alarak kendinize temizlik açısından basitlik sağlayabilirsiniz.

İnegöl Mobilya’nın Berjer Modelleri İlgiyi Üstüne Çekmeye Devam Ediyor!

Ucuz tekli koltuk modellerine alternatif olan berjer modelleri farklı tasarımlarıyla geçen sene dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. İnegöl Mobilya’nın sunduğu berjer modelleri halen daha ilgileri üzerine çekmeye devam ederken kullanıcılar tarafından tam puan almıştır.

Sadece evlerde kullanılmayan berjerler cafe, ofis ve şirketlerde de sıklıkla tercih edilmektedir. Modern berjer modelleri genellikle arkası kabarık ve uzun tasarımlara sahip olmaktadır. Halk arasında dinlene koltuğu veya dinlenme koltuğu olarak bilinen berjerler isimlerini fransız kökenlerinden almaktadır. Fransızca bergére olan berjer modelleri şömine önlerinde de kullanılmaktadır.