Atalı Enerji SOLAREX İSTANBUL’da

Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SOLAREX İSTANBUL, 7-9 nisan 2022 tarihinde İstanbul Expo Center’da açılacak. Her sene olduğu gibi bu sene de fuarı kaçırmayacak olan Atalı Enerji, yenilenebilir enerjiler konusuna verdiği önemi bir daha göstermiş oldu.

Atalı Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Atalı, SOLAREX İSTANBUL’da Türkiye’yi temsil etmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Bu yıl 14. düzenlenen Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SOLAREX İSTANBUL, dünyanın pek çok ülkesinden misafire ev sahipliği yapacak. Her biri yenilenebilir enerji sektörüne yaptıkları yatırımlarla dikkat çeken katılımcılar, fikir paylaşmak anlamında bu fuarların çok önemli olduğunu belirtmektedir.

Yenilenebilir Enerji Yatırımları Fuarda

Geleneksel olarak her yıl bahar aylarında düzenlenen Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SOLAREX İSTANBUL, solar sistemlerin tanıtılması ve bu konudaki teknolojinin sergilenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda pek çok yatırımcı tarafından merakla beklenen Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SOLAREX İSTANBUL, bu yıl da solar sistemler teknolojileriyle göz dolduracağa benziyor. Atalı Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Atalı, bu konudaki görüşlerini belirterek “Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SOLAREX İSTANBUL, yenilenebilir enerji sistemlerinin geleceği açısından çok önemli bir fuardır. Hem teknolojik gelişmeleri görmek hem de fikir paylaşımında bulunmak adına bu fuarların bir şanstır.” diyerek açıklar.

Gelecek, Yenilenebilir Enerjide

Fosil yakıtlar, azalan rezervleri ve çevreye verdiği zararlar açısından düşünüldüğünde cazibesi azalan bir noktadadır. Özellikle yaşanan enerji krizleri, ülkeler arasındaki politikaların enerji siyasetine dönüşmesi ve en önemlisi de doğa bilincinin artmasıyla artık insanlık, gözlerini alternatif enerjilere dikmiş durumda. Son yirmi yıldır yaşanan teknolojik gelişmelere paralel olarak gelişme gösteren yenilenebilir enerji kaynakları, artık üzerine kafa yorulması gereken bir noktada. İşte bu fuarlar bu açıdan önemlidir diyen Ali Atalı, Türkiye gibi bir ülkenin bu sektöre yapacağı her yatırım artarak ülkeye dönecektir demektedir.

Tüm dünyanın gözü, yenilenebilir enerjilere çevrilmişken uzmanlara göre bu konuda erken davranacak ülkeler, geleceğin enerji devi olacaktır. Türkiye’nin bulunduğu konum ve coğrafi şartları düşünüldüğünde bu adaylar arasında çok iyi bir konuma sahip olacaktır diyen Ali Atalı, bizim eksikliğimiz, bu konudaki bilincin henüz yeterli düzeyde olmayışıdır diye belirtir.

Yenilenebilir enerji yatırımlarının kişilerden öte, bir devlet politikası haline dönüşmesi gerektiğini vurgulayan Ali Atalı, sürdürülebilir bir ekonomi istiyorsak sürdürülebilir çevre yatırımları yapmalıyız diyerek önemli bir noktaya parmak basar.

Atalı Enerji’den Yenilenebilir Enerji Yatırımları

Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SOLAREX İSTANBUL’a katılan Türk firmaları içinde bulunan Atalı Enerji, Konya ve Maraş’ta yaptıkları Güneş panelleriyle, sektörde dikkat çeken bir isimdir. Atalı Enerji olarak yenilenebilir enerji sektörüne çok önem verdiklerini belirten Ali Atalı, bu konuda yapılan her çalışmayı yakından takip etmeyi önemsediklerini dile getirir. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SOLAREX İSTANBUL’a katılımlarındaki amacın da tamamen bu doğrultuda olduğunu belirten Atalı, “yenilenebilir enerji sektörü, bir yarış içinde ve bu yarışı ilk atağa geçen kazanacak. Bu yüzden biz de bir Türk firması olarak yarışta biz de varız demek için solar sistem fuarlarını yakından takip ediyoruz” demektedir.

Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SOLAREX İSTANBUL, 2 gün boyunca solar sistemlerin öneminin tekrarlanacağı bir fuar olacak. Her geçen gün artan katılımcılar sayesinde, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakılabilecek.