Aspendos’ta Limak Filarmoni Orkestrası ile Yıldızlar Geçidi

Limak Filarmoni Orkestrası Dünyaca Ünlü Tenorları Ağırladı

2017 yılında Limak Vakfı tarafından kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, Aspendos Born Again (Aspendos Yeniden Doğuyor) etkinliği kapsamında dünyaca ünlü isimleri Aspendos Antik Tiyatrosu’nda ağırladı.

28 Eylül’de  İtalya’nın operatik pop alanındaki en ünlü yıldızlarından Alessandro Safina, Limak Filarmoni Orkestrası’nın eşsiz performansıyla hayranlarını büyüledi. Alessandro Safina dünya çapında ses getiren “Insieme A Te” ve “Luna” gibi parçaların yanı sıra Sarah Brightman ve Andrea Bocelli gibi isimler ile yaptığı düetler ile de tanınmaktadır.

29 Eylül’de Dramatik ve güçlü sesi ile dünya çapında ünlenmiş olan, opera santçısı, şef ve sanat yönetmeni Placido Domingo ile uluslararası sahnede ülkemizi başarıyla temsil eden tenor Murat Karahan, soprano Jennifer Rowley ve kemanist Elvis Ganiyev Eugene Kohn yönetiminde Limak Filarmoni Orkestrası’na eşlik etti. Orkestra sanatseverlere antik tiyatronun tarihi atmosferinde unutulmaz bir sonbahar akşamı yaşattı. Bugüne kadar yüzden fazla opera kaydeden İtalyanca, Fransızca, Almanca, İngilizce, Ispanyolca ve Rusça performans sergileyen İspanyol tenor Domingo, 2020 yılından bu yana 151 farklı rol üstlenmiştir. Latin ve pop müzik türlerinde önemli başarılar elde eden sanatçı on Grammy ödülünün de sahibi oldu. Kayıtlarının birçoğu altın, gümüş, platin ve çoklu platin plak ödülüne layık görüldü oldu. Brynn Terfel, Anna Netrebko ve Angela Georhgiu gibi ünlü isimlere şeflik yapan Kohn, Plácido Domingo ve Andrea Bocelli’nin dünya çapındaki konserleri için müzik direktörü olarak turneye çıkmaya devam ediyor.